Dlaczego my?

Zapraszam na zajęcia do miejsca przyjaznego człowiekowi!

Co nas wyróżnia?

Świadomie staram się nie używać, w określaniu zajęć prowadzonych w change, nazw szkoła i nauczyciel, ponieważ u większości osób wywołują one negatywne skojarzenia z miejscem, w którym wszyscy zawieszeni są w systemie traktującym ich według schematów, nieuwzględniających indywidualnych potrzeb edukacyjnych. Dwadzieścia sześć lat pracy z młodszymi i starszymi uczniami oraz doświadczenie z dwojgiem własnych dzieci, uświadomiły mi, że proces uczenia się czegokolwiek w obu grupach wiekowych opiera się na tej samej zasadzie: ‘Umysł jest jak spadochron- nie działa, jeżeli go nie otworzymy ‘. U nas pojawiają się osoby, które potrzebują kameralnych warunków oraz zindywidualizowanego podejścia, aby otworzyć swój umysł na zmianę i zrealizować swój cel. W Akademii pracujemy nad uruchomieniem w słuchaczach wiary w ich potencjał i mamy na to czas pracując w małych grupach.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Szczególnie w przypadku dziecka, staranna obserwacja pozwala na rozpoznanie jego potrzeb i tempa rozwoju różnych kompetencji. Często spotykam się z rodzicami, którzy niecierpliwią się, że ich dziecko uczy się angielskiego od paru lat, a nadal nie umie porozumiewać się w języku obcym. Tłumaczę wówczas, że nauka języka obcego to długi proces, idący w parze z rozwojem inteligencji emocjonalnej i społecznej. Na naszych zajęciach śledzimy ten rozwój przez wiele lat, by ostatecznie doprowadzić do momentu, kiedy to nastolatek zdaje z sukcesem międzynarodowy egzamin certyfikujący jego znajomość języka angielskiego. Pracując z dzieckiem, uwzględniamy jego predyspozycje do nauki języków obcych, sprawność półkulową, cechy charakteru, czy wreszcie odnalezienie się w grupie rówieśników. Dlatego właśnie, zapraszamy do nas dzieci, które znają się ze szkoły, z innych zajęć lub ich rodzice się przyjaźnią. Lektorzy, z którymi współtworzę change, posiadając w swoim warsztacie olbrzymią ilość narzędzi, kierują się w pracy empatią i intuicją, obserwując dzieci w małej grupce z zajęć na zajęcia. Ponadto, mając świadomość, że w XXI wieku, kluczową kwestią w edukacji samych nauczycieli okazuje się rozwój kompetencji trenerskich, szkolimy się w dziedzinie eduCoachingu. Efektem tego jest autorska metoda nauczania dzieci BRAINY KIDS i nastolatków BRAINY TEENS, w której skład wchodzi rozwijanie kompetencji językowych i umiejętności miękkich takich jak: wyznaczanie celu, planowanie jego realizacji, zarządzanie czasem, wyławianie swoich mocnych stron, opanowanie stresu, obrona swojej racji, praca w grupie oraz umiejętność wyrażania emocji i porozumiewania się bez przemocy. Nowością w naszej ofercie jest trening kreatywności dla dzieci Mykreatywni , zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, będące kluczowymi elementami w pracy zespołowej.

Angielski dla dorosłych i kursy egzaminacyjne

Pojawiający się w Akademii uczniowie zdziwieni są zainteresowaniem się nimi jako osobami, które mają swoje pasje, doświadczenia, osiągnięcia, czy wreszcie, problemy z przyswajaniem języka obcego wynikające z ich cech charakteru. Ponadto, wyrażają swoje zadowolenie, że nie muszą zakupić kolejnej książki do nauki języka, po zrealizowaniu połowy której, tracą motywację w wyniku powtarzania tego samego schematu. Dzisiaj, doświadczony nauczyciel-przewodnik dobiera materiały dla słuchacza z tygodnia na tydzień, w zależności od tego, jaka kompetencja, w danym momencie ich życia osobistego lub zawodowego, okaże się przydatna w praktyce porozumiewania się w języku obcym.

Lektorzy, z którymi współpracuję, to osoby ciekawe drugiego człowieka, z którym tworzą relację, od którego mogą się w trakcie zajęć dowiedzieć czegoś ciekawego.

Zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, maturalnego na poziomie rozszerzonym oraz międzynarodowych certyfikatów FCE i CAE, dzięki pracy w bardzo małych grupach, odpowiadają na indywidualne potrzeby słuchaczy w obszarach, które wymagają rozszerzenia wiedzy i przećwiczenia strategii egzaminacyjnych.

Projekt i wykonanie Pollyart